Vytisknout

Vinný lístek

 

Bílá vína - vinařská oblast Morava

0,75l Sovín Tramín červený (bílé suché víno)

Víno je zelenožluté až zlatožluté barvy. Chuť je kořenitě medová, můžeme v ní hledat čajovou růži, koření, med, hrozinky, exotické aroma, tropické ovoce, fialku, zázvor, skořici, liči. Doporučujeme k drůbežím paštikám, uzeným rybám, kořeněným pokrmům asijské kuchyně a sýrům s modrou plísní.

190,-

0,75l Sovín Ryzlink Rýnský-Pozdní sběr (bílé polosuché víno)

Barva vína je zelenožlutá, jemné vůně připomínající kvetoucí lípu. Chuť je plná, harmonická a dlouhodobým ležením na lahvi dochází k medové zralosti. Doporučujeme k jemně pikantním jídlům a pokrmům z lehkého bílého masa.

235,-

0,75l Sovín Müller Thurgau (bílé suché víno)

Víno má nižší kyselinku s lehkým muškátovým až broskvovým tónem ve vůni i chuti. V9no je vhodné podávat k sýrům, moučníkům a pokrmům z drůbežího masa.

190,-

0,75l Sovín Chardonnay-pozdní sběr (bílé suché víno)

Je to Burgundská odrůda, která pochází z Francie. V poslední době patří mezi nejmódnější odrůdy jak ve světě tak v ČR. Víno je oproti Rulandskému bílému plnější, harmoničtější, s vyšší kyselinkou a má vyšší intenzitu aromatických látek, zejména typu sitrusového ovoce. Víno je vhodné pro slavnostní příležitosti, podává se k pokrmům z bílého masa a ryb.

235,-

0,75l Sovín Rulandské šedé (bílé suché víno)

Je pupenovou metací Rulandského modrého. Vůně vína svěží ovocná s jemným nádechem po hruškách. Barva vína intenzivní žlutozelená. V chuti plné komplexní víno do hruškového kompotu s jemným nástinem meruněk. Doporučujeme k tučným tvrdým sýrům a bílému masu.

180,-

0,75l Sovín Sauvignon (bílé suché víno)

Víno je světle zelenožluté barvy. Chuž je kořenitá s výraznější kyselinou, s tóny od kopřivových až po plody ovoce. Ve vůni a chuti nacházíme černý rybíz , angrešt, kiwi a nádechem citrónu, broskve, nektarinky, melounu. Dobře se hodí ke kořenitým jídlům, uzeným masům, drůbeži a polotvrdým sýrům.

180,-

0,75l Sovín Rulandské bílé (bílé polosuché víno)

Odrůda jako pupenová mutace Rulandského šedého. Víno je zelenožluté barvy, vůně jemná květnatá, v chuti typická chlebovina s jemným zbytkovým cukrem. Doporučujeme k drůbežímu masu a sýrům.

180,-

Červená vína - vinařská oblast Morava

0,75l Sovín Frankovka (červení suché víno)

Barva rubínovás fialovými záblesky, ostružinová vůně se skořicovým nádechem, chuť kořenitě ovocná s čerstvou kyselinkou a vyšším obsahem tříslovin. Vhodné ke zvěřině, pečený masům a zrajícím bílým sýrům.

180,-

0,75l Sovín Modrý Portugal-Pozdní sběr (červené suché víno)

Barva vína je jemně rubínová, harmonická chuť s jemně květinovou vůní. Doporučujeme ke zrajícím sýrům, k drůbežímu masu s hutnou úpravou i k těstovinám.

235,-

0,75l Sovín Barborka (černevé polosuché víno známkové)

Barborka-název vína je odvozen od kaple sv. Barbory v těsném sousedství hradu Buchlova. Krása a hutnost tohoto vína pochází z kupáže Modrého Portugalu, Svatovavřineského a Zweigeltrebe. Přednosti tohoto vína ocení především milovníci nasládlých vín. Víno se výborně doplňuje s pokrmy z kachny, husy a vepřové pečeně.

180,-

0,75l Sovín Rulandské Modré (červené suché víno)

Víno je v mládí ostružinové, v plné zralosti sametové chuti, kořenité s hořkomandlovou příchutí. Na celém světě je vysoce ceněno, zejména odbornou veřejností. Nejvyšší jakosti dosahuje po delším ležení na láhvi. Barva je světlejší, u starších ročníků cihlově červená. Víno pro svou nevšednost doporučujeme k slavnostím příležitostem.

190,-

Sekty

0,75l Bohemia sekt Demi-sec, Brut, Rose Demi-sec 220,-

Vína z Chile

0,75l VIU MANENT Cabernet Sauvignon (červené suché víno)

Víno se vyznačuje sytou rubínovou barvou. Ve vůni se mísí aroma koření a červeného ovoce. Chuť malin, švestek a mocca kávy s jemnou tříslovinou zanecává v ústech plné tělo vína s dlouhý a elegantní dozvuk. Výborně se hodí k červeným masům a jehněčímu.

195,-

0,75l VIU MANENT Malbec (červené suché víno)

Víno doprovází výrazná fialová barva, jemná vůně borůvek, višní a fialek představující typický Malbec. Chuť ostružin a malin kombinovaná s příchutí čokolády a mocca kávy, s lehkou kyselostí a jemnou tříslovinou zanechává v ústech dlouhý dozvuk. Skvěle chutná samotné či k grilovanému červenému masu.

195,-

0,75l VIU MANENT RESERVE Merlot (červené suché víno)

Toto víno, které zrálo 14 měsíců ve francouzských dubových sudech, se vyznačuje rubínovou barvou a vůní po černém rybízu, ostružinách moka se špetkou koření. Je doprovázeno chutí skořice, třešní a nádechem lékořice a sladkých bylin. Spolu se svěží kyselostí a jemnými taniny zanechává v ústech douhý elegantní závěr. Výborně chutná ke grilovaným červeným masům a zralým sýrům.

265,-

0,75l MISONES DE RENGO Sauvignon Blanc (bílé suché víno)

Víno oslnivé zelenožluté barvy provází výrazná vůně s tóny melounu, grapefruitu a jesmínu. Plná chuť s jemnou kyselostí. Vhodné k pokrmům z rybího masa, jako aperitiv nebo zákuskům.

185,-

0,75l MISIONES DE RENGO RESERVA Chardonnay (bílé suché víno)

Toto víno zrálo v sudech. Vyznačuje se jasnou zlatavou barvou se zelenkavými odlesky a rozpoznatelným buketem po tropickém ovoci, broskvích a ananasu s náznaky grapefruitu, pražených oříšků a kokosového ořechu. Lahodné víno s výraznou osobitostí doprovází elegantní kyselost, jemnost, tóny karamelu a příjemným zakončením. Báječné k pokrmům z lososa, stejně jako k drůbeži a k jídlům kořeněným bazalkou, kari či hořčicí.

235,-